درمان کیست مویی در هر مرحله به هر حال جراحی می باشد، به هیچ وجه درمان دارویی در لیزر کیست مویی هیچ گونه جایگاهی نداشته مگر به عنوان کار کمکی، که جراحی انجام شده و یا قبل از اینکه جراحی انجام شود برای آمادگی قبلی بیمار آنتی بیوتیک و بعد از عمل هم آنتی بیوتیک داده می شود ولی خود آنتی بیوتیک به عنوان درمان قطعی به هیچ وجه کاربرد ندارد.

 

حتماً باید درمان جراحی کیست صورت بگیرد همان طوری که از صدها سال پیش عمل جراحی با روش برداشتن توده و دوختن زخم حاصل صورت می گرفت، اما در کل با توجه به تجربه کلی به دست آمده، اگر بافت بعد از اینکه برداشته شد محل آن بخیه شود به طور قطع به یقین بافت پوست سریع تر از پایین جوش خورده و کیست دوباره عود می کند. در حال حاضر قطعی ترین راه برداشتن کیست مویی و باز گذاشتن حفره می باشد که بیمار روزانه آن قسمت را شسته و به تدریج آن بافت ترمیم و پر می شود.

 

زمان درست درمان کیست مویی

 

زمانی که شخص با آبسه ی این ناحیه مراجعه کند باییستی تحت عمل جراحی اورژانس جهت درمان و تخلیه این آبسه قرار بگیرد. در صورت وجود التهاب پوستی انتی بیوتیک تجویز می گردد وقتی آبسه تخلیه شود مدت زمانی طول می کشد تا التهاب آن رفع شود.

 

زمانی که عفونت و التهاب پوستی کاملا بهبود یافت می توان عمل جراحی اصلی خارج کردن کیست را انجام داد. اما در برخی از زمان ها دلیل این چرک و التهاب زیر پوستی کیست مویی نبوده که با مصرف دارو بهبود می یابد و دیگر نیاز به جراحی نمی باشد. وقتی کیست مویی تشخیص داده شد عمل جراحی اصلی که بهتر و راحت تر است از طریق لیزر صورت گیرد باییسیتی به سرعت بصورت گیرد.

 

حتما به این نکته توجه داشته باشید که در ص.رت عدم به موقع به پزشک و گذر زمان وسعت کیست مویی بیشتر شده و عوارض آن مانند فیستول به سطح پوست ممکن است نمایان شده و حال عمومی بیمار را وخیم تر نماید.

 

سينوس مويی يا پيلونيدال عود شده

 

در مواردی كه در طی عمل جراحی بافت كيست مویی بطور كامل برداشته نميشود و يا در عمل هايی كه بعد عمل جهت بهبود سريعتر زخم بخيه ميشود و يا اينكه بعد جراحی موهای ناحيه با ليزر از بين برده نميشوند احتمال عود بيماري وجود دارد.

 

در روشهای قديم درمان سينوس عود شده يك جراحی به مراتب وسيعتر و عميق تر ميباشد در صورتيكه ميتوان براحتی پس از ليزر کیست مویی و با سوزاندن ريشه موهای موجود در ناحيه عمل جراحي احتمال جراحي مجدد تا ٩٠٪ كاهش مي يابد لذا بهترين روش جهت درمان موارد عود بيماري در مرحله اول استفاده از ليزرهاي سوزاننده مو ميباشد.


کلینیک لیزر

عوامل موثر در پیدایش کیست مویی

علایم سینوس مویی یا کیست مویی

درمان، معالجه و جراحی سینوس موئی با لیزر

جراحی ,کیست ,عمل ,مویی ,  ,درمان ,کیست مویی ,عمل جراحی ,آنتی بیوتیک ,شده و ,شود  

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

دانش اموز برتر مطالب اینترنتی specalunla مبلمان باغی ؛مبلمان وتاب فضای بازباغی تولیدی لباس زنانه اندرونیات یک مجنون فروشگاه اینترنتی برنج کامفیروزی skidtidowsri colpanczasi